Arduino w ramach Laboratoriów Przyszłości

27-12-2022 13:19

W grudniu uczniowie klasy 8e na lekcjach fizyki pracowali z zestawem edukacyjnym z mikrokontrolerami Arduino łącząc naukę poprzez zabawę. Sprzęt został zakupiony dzięki udziałowi naszej szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. Uczniowie przekonali się, że początki bywają trudne, ale bardzo pasjonujące. Wystarczy dobrze poznać podstawy elektroniki, które są cały czas takie same. Raz opanowana wiedza w praktyce jak korzystać z rezystorów, kondensatorów i tranzystorów, będzie nam służyć przez całe lata. Co ważne, nie musisz wkuwać żadnej nudnej teorii!