Koło Wolontariatu

Szkolne  Koło  Wolontariatu

"Promień  Nadziei"

Szkolne Koło Wolontariatu „ Promień Nadziei” działa przy SP 30 w Bielsku - Białej od 1 września 2019  roku . Gromadzi ono ponad 30 osób. Opiekunem koła jest p. Anna Goryl.

Idea wolontariatu nawiązuje do słów Św. Jana Pawła II :

"... Wy młodzi, troszcząc się o tych, którzy czekają na pomoc , dajecie nadzieję drugiemu człowiekowi będąc światłem rozpraszającym mrok samotności. Wolontariat daje odwagę do przezwyciężenia pokusy przemocy i egoizmu..."

Głównym celem naszego wolontariatu jest pomoc, nawet najmniejsza, a także przekazanie drugiemu człowiekowi nadziei, której niejednokrotnie brakuje. Pragniemy realizować wiele akcji, które sprawią nam radość i satysfakcję spełnienia. Dadzą poczucie dobrze spełnionego obowiązku, a przede wszystkim pewność, że nasze inicjatywy mają sens.