Historia szkoły

Pierwsza szkoła polska w Komorowicach Ślaskich powstała w roku 1922. Szkoła Podstawowa nr 30 powstaje w roku 1936. W czasie wojny zostaje wykorzystana przez Niemców w celach germanizacyjnych. W czasie "wyzwolenia" przez Armię Czerwoną szkoła zostaje zniszczona w 60%. Po wojnie uczniowie "30" odnoszą wiele sukcesów od rejonowych na krajowych kończąc. W 1999 roku powstaje w tym budynku Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II, a szkoła podstawowa zostaje zlikwidowana w ciągu pięciu lat. Ostatni rocznik 1991 opuścił ją w roku szkolnym 2003/2004. Pierwszym dyrektorem gimnazjum była p. mgr Maria Ortwein, kolejnym p. mgr Bogusława Beniowska, a ostatnim p. mgr Małgorzata Nowak. Od roku szkolnego 2017/2018 gimnazjum zostało włączone do Szkoły Podstawowej nr 29 im. Janusza Korczaka w Bielsku-Białej. 1 września 2019r. uruchomiono na nowo wygaszoną 2004r. Szkołę Podstawową nr 30, której dyrektorem została p. mgr Małgorzata Nowak.

Więcej o historii Szkoły Podstawowej nr 30 znajdziecie na stronie http://komorowice.pl