Tydzień Dobrych Relacji

25-11-2022 11:40

Po raz pierwszy w naszej szkole samorząd pod czujnym okiem Pani Pedagog Beata Paciorek, zorganizował „Tydzień Dobrych Relacji”. W pierwszym dniu na uczniów czekało Drzewo Dobrego Słowa, którego gałęzie zapełniły kolorowe listki z pozytywnymi komunikatami  lub krótkie życzenia. Dniowi towarzyszyła energia koloru czerwonego, szczególnie widoczna  przy pierwszym wspólnym tańczeniu belgijki na sali gimnastycznej. Wtorek upłynął pod znakiem koloru pomarańczowego i gier planszowych w drużynach mieszanych. Natomiast w żółtą środę  obchodziliśmy „Światowy Dzień Tolerancji”. Klasy na drzwiach swoich sal zrobiły prezentacje na temat tolerancji, a na korytarzu zawisła duża gazetka z wymyśloną przez uczniów i  naukową definicją tolerancji, na dużej przerwie znowu zawitała belgijka dla wszystkich. Zielony czwartek był dniem wyjątkowych emocji, Dzień sportowy z rywalizacją drużyn mieszanych z klas od I do VIII w dziesięciu konkurencjach. W piątek królował kolor niebieski. W starszych klasach uczniowie zamienili się z nauczycielami i prowadzili lekcje. W poniedziałek, w Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, towarzyszył nam kolor fioletowy. Uczniowie klas I – III wręczyli śmieszne maski starszym kolegom, każdy dostał coś słodkiego i ostatni raz zatańczyliśmy  belgijkę.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w te niezapomniane obchody. Szczególne podziękowania należą się p. Beacie Paciorek, która wymyśliła całą akcję oraz p. Marzenie Łozińskiej i p. Janowi Balowi, za organizację sportowych aktywności.

Szczegółowa fotorelacja z imprezy na Facebook-u szkoły.