Świetlica

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16.30. W roku szkolnym 2023/2024 wychowawcami świetlicy szkolnej są: Klaudia Sieracka, Grażyna Mędrala i Anna Goryl, Grzegorz Wojtaszewski, Magdalena Piotrowska,  Aneta Jakubiec, Anna Stokłosa.

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. W tym roku są to m.in.: zajęcia plastyczne, czytelnicze, językowe (język angielski) oraz gry i zabawy stolikowe. Nasi uczniowie biorą również udział w szeregu zabaw i konkursów tematycznych.

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają możliwość oglądania ulubionych filmów animowanych czy brania udziału w zabawach muzycznych. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy językowe, dlatego też poświęca się im dużo czasu. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych. Dzieci równie chętnie odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy ruchowe na placu zabaw czy boisku sportowym oraz gimnastyka dla smyka.

Świetliczaki z klasy pierwszej wykonały w tym tygodniu kukiełki do jesiennego teatrzyku. Zabawa była przednia. Dzieci poznały podstawowe nazewnictwo związane z teatrem.